JJ Hi-tech Automation & Machineries is the leading manufacturers of Semi-Automatic Chappathi Making Machine in Coimbatore
| Automation Grade | Semi-Automatic |
|---|---|
| Thickness Of Chapatti | 1 mm, 2 mm, 1.5 mm |
| Voltage | 415V AC |
| Power | 3000W and 6000 W |
| Production Capacity | 400 - 1200 Pcs / Hour |
| Operation | Pneumatic with PLC |
| Diameter | Maximum 220 - 260 mm (11 inches) |
| Thickness | Min. 0.3 mm adjustable |
© 2026 Abricotz. All rights reserved