JJ Hi-tech Automation & Machineries is the leading manufacturer of Fully Cooked Chapati Making Machine in Coimbatore, We possess an added advantage over our close market competitors in manufacturing a comprehensive range of Chapati making machines. We supply these advanced machines in worldwide marketplaces at industry leading prices.
| Usage/Application | Hostel, Restaurants & Canteens |
| Brand | JJ |
| Capacity | <500 Chapatis per hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Thickness Of Chapatti | 2 mm, 1.5 mm |
| LPG Consumption | 2 kg/hr |
| Type | Gaseous |
| Chapati Size | 6-7", 7-8" |
© 2026 Abricotz. All rights reserved