JJ Hi-tech Automation & Machineries is the leading manufacturer of Chapati Single Pressing Machine in Coimbatore, Pioneers in the industry, we offer compact Chapati Single Pressing Machine,
| Brand | JJ |
| Voltage | 415V AC |
| Man Power | Single |
| Use | Paratha, Chapati Pressing |
| Production Capacity | 1200 - 1500 Pcs/Hour, With 6 inch / piece |
| Appearance | Elegant |
| Thickness | Adjustable 5mm - 15mm |
| Operation | Pneumatic with PLC Controls |
| Power | 6000 W |
© 2026 Abricotz. All rights reserved