Meenakshi Engineering is the manufacturer of Stainless Steel Chapati Making Machine in Coimbatore.
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Chapati Making |
| Capacity | 700 Chapatis/Hour |
| Use | Commercial |
| Operation Mode | Automatic |
| Voltage | 240 V |
| Chapati Size | 5" |
| Thickness Of Chapatti | 2 mm |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 60 Hz |
© 2026 Abricotz. All rights reserved