Meenakshi Engineering is the manufacturer of Spice Roasting Machine in Coimbatore
| Operation Mode | Semi-Automatic |
| Motor Power | 2.2 kW |
| Material of Construction(Contact) | MS |
| Capacity | 600 kg/Hour |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
© 2026 Abricotz. All rights reserved