Meenakshi Engineering is the manufacturer of Semi Automatic Chapati Making Machine in Coimbatore.
| Usage/Application | Hotel |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Capacity | 450 Chapatis/Hour |
| Thickness Of Chapatti | 2 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 240 V |
| Power Source | Electric |
© 2026 Abricotz. All rights reserved