Meenakshi Engineering is the manufacturer of Pulverizing Mill Machine in Coimbatore.
| Material | MS |
| Phase | Single |
| Power Source | Electric |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Capacity | 100 kg |
| Surface Treatment | Paint Coated |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50 Hz |
© 2026 Abricotz. All rights reserved