Meenakshi Engineering is the manufacturer of Impact Pulverizer in Coimbatore.
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Power Source | Electric |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 240 V |
| Capacity | 300 kg/hr |
| Frequency | 50 Hz |
| Motor Power | 25 Hp |
| With our in-depth knowledge of this domain, we are actively engaged in offering an excellent quality assortment of Impact Pulverizer. | |
© 2026 Abricotz. All rights reserved