Meenakshi Engineering is the manufacturer of Dough Kneader machines in Coimbatore.
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Bakery |
| Power Source | Electric |
| Capacity | 5 kg/h |
| Power | 5.4 kW |
| Voltage | 240 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
© 2026 Abricotz. All rights reserved