Meenakshi Engineering is the manufacturer of Double Cone Blender in Coimbatore.
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Rotation speed | 42 RPM |
| Automatic Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 50 kg |
| Being an eminent organization in the industry, we are involved in providing a premium quality range of Double Cone Blender. | |
© 2026 Abricotz. All rights reserved