Meenakshi Engineering is the manufacturer of Semi Automatic Chapati Making Machine in Coimbatore.
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Commercial |
| Capacity | 800 Chapatis/Hour |
| Material | SS |
| Power Source | Electric |
| Thickness Of Chapatti | 2 mm |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Compressor | No |
| Chapatti Size | 5" |
© 2026 Abricotz. All rights reserved