Meenakshi Engineering is the manufacturer of Chilli Roasting Machine in Coimbatore
| Capacity | 50 Kg/Hour |
| Usage/Application | Commercial |
| Machine Type | Automatic |
| Material | MS |
| Voltage | 240 V |
| Size | 1550 x 700 x 1050 mm |
| Power | 5.5 kW |
| Frequency | 50 Hz |
© 2026 Abricotz. All rights reserved