Meenakshi Engineering is the manufacturer of Chapati Pressing Machine in Coimbatore.
| Material | MS |
| Usage/Application | Chapati Pressing |
| Capacity | 500 Chapatis/Hour |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 3 kW |
| Power Source | Electric |
© 2026 Abricotz. All rights reserved