Meenakshi Engineering is the manufacturer of Automatic Coffee Roasting Machine in Coimbatore
| Usage/Application | Commercial |
| Capacity | 10 kg/hr |
| Power Consumption | 5 kW |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | MS |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
© 2026 Abricotz. All rights reserved